Prihlásiť sa
PRIHLÁSENIE

Slovenština
  • Česky
  • English
  • Polski
  • Hungary
  • USA
EUR
0
0 Košík je prázdny

Navštívili sme Supermicro EMEA Innovate v Berlíne 11. 10. 2019

Náš tím sa 11. 10. 2019 zúčastnil Supermicro konferencie usporiadanej v Berlíne. Supermicro pozvalo odborníkov zo svojich Amerických i Európskych radov, aby viac než 600 zúčastneným Supermicro partnerov, vrátane ANAFRA tímu, odhalili novinky.

Všetci účastníci boli privítaní prezidentom Európskej divízie Supermicro, pánom Perrym Hayesem, ktorý v číslach zhrnul rast spoločnosti ako za posledný rok, tak v historickej rovine. Následne slovo prevzal Vik Malyala, aplikačný inžinier a business developer pre Supermicro, ktorý pohovoril o neustále sa vyvíjajúcej infraštruktúre dátových centier, nových optimalizačných platformách a smeru, ktorým chce Supermicro napomôcť životnému prostrediu v rámci svojho programu We keep IT green. Na čo naviazali páni Don Clegg zo San Jose, senior viceprezident celosvetového obchodného tímu a Michael McNerney, viceprezident marketingu, aby odhalili nové stratégie pre šetrenie zdrojov a odbremenenie nátlaku na životné prostredie neustále rastúcim počtom datacentier po celom svete.

Nasledoval drobný coffee break a po ňom sa prednášky rozdelili do troch sál, kde experti z celého sveta hovorili o celom rade noviniek v rôznych odvetviach technológií od storage systémov cez portfólio GPU systémov pre bežné transkódovanie signálu po komplexné výpočtové servery pre AI a neurónové siete a došlo i na kompletné dátacentrové infraštruktúry. Účastníci si mohli vypočuť a dokonca i vyfotiť tiež novinky z portfólia blade a twin architektúry. Supermicro pozvalo taktiež partnerov zo spoločností ako sú Intel, Canonical, Pansas, Western Digital alebo Red Hat.

V medzičase vystúpil Sheshaprasad Krishnapura, Intel CTO, od ktorého zaznela veľmi zaujímavá informácia — niekoľko veľkých datacentier Intelu je kompletne naplnených Supermicro Blade infraštruktúrou, ako ideálnym riešením pre úsporu zdrojov a maximálny výpočtový výkon. Bolo teda príjemným prekvapením, že Intel a Supermicro spolupracujú v takto rozsiahlej miere. Pozornosť venoval i novému trendu a vývoju disagregovaných serverov, kde sú časti serveru modulárne, čo opäť prináša ako finančné úspory, tak redukciu uhlíkovej stopy a tiež odpadu.

Prednášajúci experti sa tiež venovali rozvoju edge computing a účastníci mali možnosť si vypočuť o rozvoji 5G sietí, chytrých miest a stále sa prehlbujúcej potrebe po IoT technológii. Záverom samozrejme pre fanúšikov technológií AMD nesmela chýbať prednáška o tejto stále obľúbenejšej serverovej platforme postavenej na procesoroch AMD EPYC ROME. Každý mal tiež priestor voľne pohovoriť i s tými najviac vyťaženými osobami z vedenia Supermicro a načerpať veľa know-how a inšpirácie.

V prípade záujmu o viac informácií, ktoré sú vskutku extenzívne, sa obráťte na svojho obchodníka a spýtajte sa, čo Vás zaujíma.
Change geographic locations?

Based on your location we recommend switching to our US site to receive better prices for goods and shipping as well as faster shipping.

1