Servery All Brands Rackmounts Mainstream Supermicro SYS-620C-TN12R
Supermicro SYS-620C-TN12R
Dual sockets P+ (LGA-4189) 3rd Gen Intel® Xeon® Scalable processors Intel® C621A Chipset 16 DIMMs up to 6TB 3DS ECC DDR4-3200: LRDIMM/RDIMM/Intel® DCPMM 4 PCI-E 4.0 x16 FHHL (OR) 2 PCI-E 4.0 x16 FHHL and 4 PCI-E 4.0 x8 FHHL; 2 PCI-E 4.0 x16 AIOM (OCP 3.0); 2 PCI-E 3.0 x2 NVMe M.2 Dual AIOM with NCSI (OCP 3.0) for networking, 1 dedicated IPMI LAN 12x 3.5/2.5" hot-swap hybrid NVMe/SATA/SAS drive bays 3 heavy duty fans with optimal fan speed control, 1 air shroud 1200W redundant Titanium level 100-240Vac and 200-240 Vdc power supplies 1 VGA, 1 COM, 2 USB 3.0 (rear)
Taktiež ponúkame šesť mesiacov bezplatného housingu v našom TIER III dátovom centre.
Kód produktu 202.156677
Part number SYS-620C-TN12R
EAN 4099753488513
Výrobca Supermicro
Dostupnosť Na požiadavku
Záruka 24 mesiacov
Hmotnosť 15.2 kg
Uvedená cena je vrátane všetkých zákonných poplatkov
Uvedená cena platí len pre množstvo uvedené na našom sklade.
Podrobné informácie
V případě zájmu prosím kontaktujte obchod@anafra.cz pro cenovou nabídku.
Product SKUs
SYS-620C-TN12R
  • SuperServer SYS-620C-TN12R (Black front & sliver body)
Motherboard
Super X12DDW-A6
Processor/Cache
CPU
  • Dual Socket P+ (LGA-4189)
  • 3rd Gen Intel® Xeon® Scalable processors
  • 3 UPI up to 11.2GT/s
  • Support CPU TDP 270W
  • CPUs with TDP higher than 205W may have support conditions due to power and thermal limitations.
Cores
  • Up to 40C/80T
System Memory
Memory
  • Memory Capacity: 16 DIMM slots
  • UP to 4TB: 16x 256 GB DRAM
  • UP to 6TB: 8x 256 GB DRAM and 8x 512 GB PMem
  • Memory Type: 3200/2933/2666MHz ECC DDR4 RDIMM;LRDIMM
  • Intel® Optane™ persistent memory 200 series
Memory Voltage
  • 1.2 V
Error Detection
  • ECC
On-Board Devices
NVMe
  • NVMe; RAID 0/1/5/10 support
SATA
  • SATA3 (6Gbps); RAID 0/1/5/10 support
Chipset
  • Intel® C621A
Network Connectivity
  • Via Slim-AIOM
IPMI
  • Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0
  • IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support
Input / Output
SATA
  • 1 SuperDOM port(s)
LAN
  • 1 Dedicated IPMI LAN port
USB
  • 2 USB 3 port(s) (2 Rear_USB)
Video
  • 1 VGA port(s)
System BIOS
BIOS Type
  • AMI 32MB SPI FLASH ROM
Management
Software
  • SCC
  • Redfish API
  • IPMI 2.0
  • SSM
  • Intel® Node Manager
  • SPM
  • KVM with dedicated LAN
  • SUM
  • NMI
  • Watch Dog
  • SuperDoctor® 5
Power Configurations
  • ACPI/APM Power Management
PC Health Monitoring
CPU
  • 4+1 Phase-switching voltage regulator
  • Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory.
FAN
  • Fans with tachometer monitorin
  • Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors
  • Status monitor for speed control
Temperature
  • Monitoring for CPU and chassis environment
  • Thermal Control for fan connectors
Chassis
Form Factor
  • 2U Rackmount
Model
  • CSE-LA26AC12-R1K23AW
Dimensions and Weight
Height
  • 3.5" (89mm)
Width
  • 17.2" (437mm)
Depth
  • 25.5" (648mm)
Package
  • 11.4" (H) x 26.7" (W) x 34.5" (D)
Weight
  • Net Weight: 33.5 lbs (15.2 kg)
  • Gross Weight: 60 lbs (27.2 kg)
Available Color
  • Black front & sliver body
Front Panel
Buttons
  • Power On/Off button
LEDs
    • HDD activity LED
    • Network activity LEDs
    • Power status LED
    • Universal Information (UID) LED
Expansion Slots
PCI-Express (PCI-E)
  • Slot 1: PCI-E 4.0 x8 FH, 6.6"L (optional x16 by merging slot 2)
  • Slot 2: PCI-E 4.0 x8 FH, 6.6"L
  • Slot 3: PCI-E 4.0 x16 FH, 6.6"L
  • Slot 4: PCI-E 4.0 x8 FH, 6.6"L
  • Slot 5: PCI-E 4.0 x8 FH, 6.6"L (optional x16 by merging slot 4)
  • Slot 6: PCI-E 4.0 x16 FH, 6.6"L
  • Slot A1: PCI-E 4.0 x16 OCP 3.0 Mezzanine NIC
  • Slot A2: PCI-E 4.0 x16 OCP 3.0 Mezzanine NIC
Drive Bays / Storage
Hot-swap
  • 12x 3.5" hot-swap NVMe/SATA/SAS drive bays (12x 2.5" NVMe hybrid) (Some PCIe expansion slots may disable to support 9 or more direct-attached NVMe drives.)
M.2
  • 2 M.2 NVMe
  • M-Key, 2280
System Cooling
Fans
  • 3x 8cm heavy duty fans with optimal fan speed control
Air Shroud
  • 1 Air Shroud(s)
Power Supply
AC 1200W, Titanium Level, Redundancy,PMBUS 1.2, +12V/+5Vsb, 360x76x40 mm,HF,RoHS/REACH
Dimension
(W x H x L)
  • 76 x 40 x 336 mm
Output Type
  • Gold Finger
Certification Titanium Level
Operating Environment
Environmental Spec.
  • Operating Temperature:
       10°C ~ 35°C (50°F ~ 95°F)
  • Non-operating Temperature:
       -40°C to 60°C (-40°F to 140°F)
  • Operating Relative Humidity:
       8% to 90% (non-condensing)
  • Non-operating Relative Humidity:
       5% to 95% (non-condensing)
Parametre
Veľkosť U 2
Hĺbka mm 648
Výrobca CPU Intel
Socket 4189
Počet pevných diskov 14
Počet diskových pozícií 2.5 " 0
Počet diskových pozícií 3.5 " 12